FAQ Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

FAQ.  Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Czym są wydruki artystyczne giclee ?

Giclee to technika reprodukcji wykorzystywana w najlepszych muzeach świata! Nie powinna być jednak utożsamiana ze zwykłymi reprodukcjami. Najwyższej jakości barwniki, które zapewniają trwały, głęboki, żywy kolor. Parametry pigmentu gwarantują, że efekt pozostaje w nienaruszonym stanie przez 200 lat bez dodatkowej konserwacji.

Moje wydruki drukuje w galerii sztuki wyróżnionej na Warszawskich Targach Sztuki. Do wyboru masz dwa szlachetne podłoża: specjalny, bawełniany papier o wysokiej gramaturze lub płótno o wysokiej gramaturze. Płótna i papiery, na które nanoszone są obrazy, charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i szlachetną fakturą. Jestem jedną z niewielu artystek, która oferuje wydruki Giclee na płótnie, gdzie każdy egzemplarz indywidualnie personalizuję farbą . Dzięki temu wydruk zyskuje dodatkową wartość wizualną, ponieważ w wybranych miejscach tworzy się charakterystyczna struktura farby, tak jak jest to widoczne na oryginalnym obrazie.

Wydruk posada wartość kolekcjonerską oraz inwestycyjną – każdy bowiem egzemplarz posiada certyfikat autentyczności i jest osobno przeze mnie sygnowany. Można zatem traktować go na równi z dziełami sztuki. Jego wartość jest wyższa również dlatego, że wydruki wykonuję jedynie w wersjach limitowanych – po wyczerpaniu nakładu nie dokonuję dodruków.

Jaka jest różnica między inkografią a giclee fine art?

Jest to nazewnictwo, którego używam do rozróżnienia wydruków giclee na papierze i płótnie.

INKOGRAFIA  wydruk giclee na papierze.

GICLEE FINE ART  wydruk giclee na płótnie

Obie formy zachowują najwyższe parametry druku oraz certyfikaty i sygnatury.

Co to znaczy, że  wydruki artystyczne mają wartość kolekcjonerską?

Prestiż związany z tą formą grafiki sprawia, że giclée stają się prawdziwym rarytasem na rynku wtórnym dzieł sztuki. Czyni to z nich nie tylko cenny element wykończenia wnętrza, ale i inwestycję. WYDRUKI ARTYSTYCZNE GICLEE są alternatywą dla osób, które nie są jeszcze gotowe na inwestycję w oryginalny obraz. Wydruki Giclee MAJĄ WARTOŚĆ KOLEKCJONERSKĄ, a moje dodatkowo wykonuję w niewielkich seriach limitowanych, co zwiększa ich wartość!

Każdy egzemplarz ma indywidualny numer seryjny, wytłoczony znak autorski znak wodny oraz odręczny podpis. Dodatkowo dołączam certyfikat autentyczności do każdego egzemplarza z serii.

Czy można zamówić wydruk artystyczny z innej pracy niż dostępne w e-sklepie?

Jest taka możliwość przy ustaleniu indywidualnych warunków. Proszę o kontakt hello@magdalenaglodek.com lub 506 160 330

Czy jest możliwość zakupu w ratach ?

Tak. Wybierając formę płatności przez Przelewy 24 możesz wybrać Raty  lub skorzystać z PayPo i rozłożyć płatność do 4 rat 0%  Możesz również odezwać się do mnie i ustalić to indywidualnie. Kontakt hello@magdalenaglodek.com

Czy mogę zamówić obraz lub ilustrację na indywidualne zamówienie ?

Tak. Jeśli interesuje Cię obraz na indywidualne zamówienie, wspólnie ustalimy koncepcję, kolorystykę oraz format, Napisz do mnie lub zadzwoń aby ustalić szczegóły: hello@magdalenaglodek.com  lub 506160330

Jaki jest czas oczekiwania na przesyłkę?

Po zaksięgowaniu płatności odpowiednio dla:

inkografie do 10 dni roboczych.

giclee fine art na płótnie do 14 dni roboczych

obrazy i ilustracje w oryginale do 5 dni roboczych.

Gdzie znajdę numer i status przesyłki ?

Na maila podanego przy zamówieniu, powinien zostać wysłany mail z potwierdzeniem zrealizowania zamówienia. Tam znajduje się numer przesyłki. Jeśli go brakuje, napisz do mnie, wyślę go ponownie. Ważne mail przyjdzie dopiero w dniu planowanej wysyłki.

Czy mogę zamówić przesyłkę za granicę Polski ?

Tak. Możesz wybrać stałą stawkę wysyłki w ramach Uni Europejskiej.  Jeśli wysyłka ma być poza UE napisz do mnie aby ustalić koszty przesyłki.  hello@magdalenaglodek.com lub na social mediach.